Jakie usługi oferują firmy przeprowadzkowe?

Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą zaoferować swoim klientom dostęp do wielu usług pomocnych w przenosinach. Co dokładnie proponują? Zobacz zakres usług przeprowadzkowych!

  1. Pakowanie mienia – samodzielnie lub przez pracowników

W pierwszej kolejności do przeprowadzki konieczne będzie zaplanowanie mienia, aby mogło ono bez problemów dotrzeć do celu.

 

Gdy wybierz się wtedy profesjonalne przeprowadzki w Krakowie w firmie, która w tym zakresie ma duże doświadczenie, można skorzystać z dwóch rozwiązań. Są to otrzymanie materiałów do pakowania i pakowanie mienia samodzielnie albo też zlecenie zapakowania i zabezpieczenia mienia przez pracowników firmy przeprowadzkowej.

 

Pierwsza opcja, czyli samodzielne pakowanie będzie tańsza. Dzięki temu, że firma przeprowadzkowa może wtedy dostarczyć kartony, taśmy, worki oraz inne materiały pakunkowe pakowanie może odbywać się łatwo i szybko.

 

Gdy natomiast nie mamy czasu, możemy decydować się na usługę prowadzoną przez pracowników firmy.

 

  1. Noszenie i transport mienia – bezpiecznie i do celu

Wybierając firmę przeprowadzkową, nie trzeba samodzielnie zajmować się noszeniem mienia oraz jego przewozem.

 

Firmy obsługujące przeprowadzki, na przykład profesjonalne przeprowadzki w Krakowie, mogą wtedy zaoferować klientom pomoc w noszeniu mienia, również tego gabarytowego. Może być ono wtedy przenoszone przez pracowników, także z użyciem pomocnych do tego sprzętów jak platformy, windy.

 

Transport odbywa się z wykorzystaniem samochodów do tego przystosowanych – pojazdów dostawczych, większych meblowozów.

 

Warto też wskazać, że taka usługa może być świadczona bez innych usług przeprowadzkowych. Możemy zatem samodzielnie zapakować mienie, natomiast firma przeprowadzkowa będzie wtedy tylko odpowiedzialna za jego wyniesienie i wniesienie oraz za transport.

 

  1. Kompleksowa obsługa gabarytów – meble i inne duże sprzęty

Podczas przeprowadzki bardzo często pojawia się problem z transportem gabarytów, na przykład mebli, AGD czy innych większych sprzętów, które są trudne w samodzielnym przewozie.

 

Klienci firmy przeprowadzkowej mogą wtedy skorzystać z kompleksowej pomocy, dlatego nie muszą wtedy zajmować się w tym samodzielnie, co też niekiedy jest niemożliwe.

 

W przypadku niektórych większych mebli można również zdecydować się na ich demontaż. Wtedy zajmie się tym firma przeprowadzkowa.

 

  1. Dodatkowe usługi przeprowadzkowe – magazynowanie, sprzątanie, utylizacja

Ponadto firmy przeprowadzkowe mogą zaoferować również swoim klientom dodatkowe usługi związane z przeprowadzkami. Zaliczane są do nich głównie magazynowanie oraz sprzątanie i utylizacja.

 

Magazynowanie to usługa polegająca na przechowaniu konkretnych przedmiotów na określony czas, gdy aktualnie ich przewóz nie jest możliwy. Mogą być one wtedy przewiezione do celu w późniejszym terminie.

 

Również można wybrać usługę sprzątania, która polega na wysprzątaniu lokalu po zakończeniu przeprowadzki. Dzięki temu jest on gotowy do oddania czy sprzedania.

 

Ponadto można także skorzystać z usług utylizacji mienia. Polega ona na odpowiednim zutylizowaniu niepotrzebnego mienia, na przykład jak stare i niepotrzebne meble.