Jak zadbać o świeży zapach w pomieszczeniu z małymi zwierzętami?

Chomiki, króliki, świnki morskie, a także inne małe zwierzęta mogą powodować nieprzyjemny zapach w pomieszczeniach.

Gdy małe zwierzęta są źródłem niezbyt przyjemnego zapachu w domu czy w mieszkaniu, warto zacząć działać. W tym celu można wykorzystać różne techniki, aby zneutralizować zapachy i zmniejszyć ich intensywność. Czy warto sięgnąć wtedy po pochłaniacz zapachu małych zwierząt, a może po inne produkty? Jak dodatkowo zneutralizować nieprzyjemne aromaty?

 

Zadbaj o czystą klatkę zwierzęcia

Pierwszym krokiem, aby zmniejszyć nieprzyjemne zapachy małego zwierzęcia w domu, jest regularne czyszczenie jego klatki. Najlepiej robić to regularnie, aby dzięki temu zmniejszyć ryzyko pojawiania się niezbyt atrakcyjnych dla nosa woni zużytej ściółki dla zwierząt oraz ich odchodów.

 

Poza klatką należy też pamiętać o systematycznym czyszczeniu jej wyposażenia, na przykład domków, karuzeli, miseczek. One również mogą powodować niezbyt ładny aromat, który rozchodzi się po całym pomieszczeniu.

 

W sprzedaży można znaleźć również specjalne rodzaje preparatów przeznaczonych do czyszczenia klatki i akcesoriów dla zwierząt, które działają również jak pochłaniacz zapachu małych zwierząt i mogą zredukować ryzyko nieprzyjemnych aromatów.

 

Korzystaj z neutralizatorów i pochłaniaczy zapachów

W sprzedaży można znaleźć wiele produktów, które działają jak neutralizator oraz jak pochłaniacz zapachu małych zwierząt. Za ich pomocą można wtedy skutecznie pozbyć się nieprzyjemnych aromatów i sprawić, że dom i mieszkanie będą pachniały świeżo.

 

Neutralizatory i pochłaniacze oferowane są najczęściej w formie sprayu, płynu albo proszku. Można nanosić je na różne powierzchnie, a także używać ich podczas sprzątania. Bardzo popularne są produkty biologiczne, które w składzie zawierają enzymy neutralizujące nieprzyjemne zapachy.

 

Dobrym wyborem mogą być także pochłaniacze zawierające węgiel aktywny, który charakteryzuje się bardzo dobrym pochłanianiem nieprzyjemnych zapachów.

 

Zapal świecę neutralizującą nieprzyjemny aromat

W sprzedaży można znaleźć również produkty jak świece, które działają jak pochłaniacz zapachu małych zwierząt. Zawierają one w składzie substancje, które szybko radzą sobie z nieprzyjemnymi aromatami i powodują, że pomieszczenia pachną atrakcyjnie.

 

Świece dla zwierząt tego typu zawierają najczęściej olejki eteryczne, które są tak skomponowane, aby skutecznie radzić sobie z nieprzyjemnymi zapachami. Bazują one również na naturalnych woskach, na przykład wosku sojowym, dlatego podczas palenia nie są źródłem szkodliwych substancji jak woski parafinowe.