Sałatki na imprezę

Impreza wiąże się zawsze z kulinarnymi przygotowaniami. Oprócz doskonałych drinków czy słodkich i słonych przekąsek, do doskonałej zabawy i samopoczucia wszystkich uczestników, koniecznym jest przygotowanie czegoś pysznego do zjedzenia, co zaspokoi głód biesiadników. Oprócz głównych dań warto pomyśleć o tzw. zimnej płycie. Sałatki na imprezę będą absolutnym strzałem w dziesiątkę. W tzw. międzyczasie pomiędzy licznymi zabawami sałatka jest doskonałym wyborem na lekką przekąskę. Jakie wybrać, by zaspokoić gusta kulinarne jak najszerzej liczby osób? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!

Uniwersalna sałatka dla miłośników klasyki

Sałatki na imprezy w domowej, klasycznej wersji, cieszą się zawsze ogromnym zainteresowaniem i szybko znikają ze stołu w towarzystwie uśmiechu przybyłych gości. Z całą pewnością wersja z makaronem w urocze muszelki, połączona z ogórkiem gruntowym, szynką konserwową oraz kukurydzą, okraszone majonezem, przypadnie miłośnikom domowych smaków. Co więcej, taka wersja jest bardzo pożywna, a nawet niewielka jej ilość będzie w stanie zaspokoić wilczy głód.

„Rybka lubi pływać”- sałatki na imprezę z rybnymi akcentami

Sałatki na imprezę z rybą to propozycja dla miłośników rybnych smaków. Takie ryby jak tuńczyk czy makrela należą do gatunków uwielbianych przez szerokie grono osób. Warto więc wybrać je do przygotowania doskonałych sałatek. Jednym z doskonałych, sprawdzonych przepisów jest połączenie rozdrobnionego tuńczyka w oleju wraz z ugotowanym na sypko, lekko osolonym ryżem. Całość połączona powinna zostać sosem majonezowo- czosnkowym wraz z dodaną natką pietruszki. Serwowana z grzankami i czarnymi oliwkami będzie rarytasem kulinarnym każdej imprezy.

Sałatki na imprezę dla dbających o linię

Zawsze, na każdym evencie znajdą się osoby będące na diecie lub prowadzące niezwykle higieniczny tryb życia, dbając o jakość swojego pożywienia. Sałatki na imprezę będą dla nich doskonałą propozycją. Różne gatunki sałaty- roszponka, rukola i sałata rzymska, okraszone oliwą z oliwek, z dodatkiem sera pleśniowego, ziaren orzechów pini, pestkami dyni oraz słonecznika wraz z pomidorami koktajlowymi i zielonymi oliwkami to przepis idealny. Co więcej, takie wersje sałat to jednocześnie sałatki na imprezę dedykowane dla wegetarian.

 

Stwórz szeroką, różnorodną paletę sałatek na imprezę, które staną się zdecydowanymi faworytami na każdym stole przepełnionym różnorodnymi, kulinarnymi frykasami. Do dzieła!.