Banderole i akcyza – skorzystaj z oferty agencji celnej Rusak

Banderole to niewielkie, dość charakterystyczne skrawki papieru, umieszczane między innymi na butelkach z alkoholem oraz opakowaniach wyrobów tytoniowych. Choć większość osób nawet nie zwraca uwagi na banderole, to dla firm zajmujących się obrotem napojami alkoholowymi, wyrobami tytoniowymi oraz płynami do e-papierosów i wyrobami nowatorskimi banderole są bardzo ważne. Oznaczają, że oferowany produkt został wprowadzony do obrotu legalnie oraz odprowadzono za niego odpowiednią stawkę podatku. Aby nie martwić się o kwestie prawno-celne związane z akcyzą i banderolami, warto zaufać sprawdzonej agencji celnej, jaką jest Rusak.

Banderole – co to takiego i jak je zdobyć?

Najprościej mówiąc, banderole to prostokątne opaski z papieru, które potwierdzają opłacenie przez producenta lub importera podatku akcyzowego. Zgodnie z zapisami polskiej ustawy o podatku akcyzowym, banderole określane są znakiem akcyzy. Chociaż banderole są do siebie podobne, to po ich długości można rozpoznać rodzaj produktu, jakiego dotyczą. W Polsce banderole można podzielić m.in. na przeznaczone do wyrobów tytoniowych (inne dla papierosów, inne dla tytoniu), wyrobów spirytusowych (w opakowaniach poniżej i 0,2 l oraz powyżej 0,2 l) oraz wyrobów winiarskich (do 0.5 l i włącznie oraz powyżej 0,5 l). Chociaż polskie znaki akcyzy mają tradycyjny wygląd, to w niektórych państwach UE przyjęły już formę hologramów naklejanych na opakowania, a nawet e-banderoli.

W Polsce banderole drukowane są przez Wytwórnię Papierów Wartościowych, a ich dystrybucją zajmują się Urzędy Skarbowe, do których należy złożyć wniosek. Otrzymanie banderol wiąże się z uiszczeniem dwóch opłat: za wartość banderol oraz za koszt ich wytworzenia. Chociaż otrzymanie banderol jest stosunkowo proste i szybkie, to wiąże się z dodatkowymi obowiązkami dla producenta i importera. Należy do nich oklejenie każdego opakowania jednostkowego, pilnowanie ważności naklejanych banderoli (jest ona związane z umieszczonym na banderolach rokiem), a także prowadzenie ewidencji wydanych, wykorzystanych, uszkodzonych, zniszczonych, utraconych, a nawet zwróconych banderoli.

Agencja celna Rusak – wsparcie w zakresie banderoli

Jako przedsiębiorca masz wiele obowiązków, nie zawsze możesz więc śledzić na bieżąco wszystkie zmiany przepisów i wytycznych związanych z każdą sferą działalności. W takiej sytuacji dużą pomocą jest wsparcie, które możesz uzyskać dzięki współpracy z kontrahentami. W kwestiach celnych i akcyzowych warto zaufać agencji celnej Rusak, która od wielu lat wspiera swoich klientów w sprawach związanych z importem oraz eksportem towarów i podatkiem akcyzowym. Rusak ma własny skład podatkowy, który mieści się w Warszawie i świadczy usługi w zakresie wyrobów alkoholowych i olejów smarowych. Pracownicy firmy wspierają klientów w wielu sprawach związanych z obsługą akcyzową, pomagając również pozyskać banderole.

Nawiązanie współpracy z agencją celną Rusak jest bardzo proste – wystarczy, że wyślesz wiadomość e-mail na adres: [email protected] lub zadzwonisz pod numer telefonu: +48 787 25 22 55. Zaufaj specjalistom i nie martw się kwestią banderoli.